• 2024-05-26
  • MND Robotics

MND Bilims Siber Güç Türkiye' de

TÜBİTAK BİLGEM, TÜBİTAK Marmara Teknokent ve MÜSİAD Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu koordinatörlüğünde geçtiğimiz aylarda gerçekleşen “Siber Güç Türkiye” etkinliğinde MND Ekosistemimiz içinde yer alan proje paydaşlarımızdan MND Bilims’te yerini aldı. Etkinlik kapsamında firmalarımızın çalışmalarını MND Robotics ve MND Bilims’in eş zamanlı Proje ve AR-GE Koordinatörü olan Onur KESKİN hem standda hemde konuşmacı olarak sundu.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, SSB Siber Güvenlik Kümelenmesi, İstanbul Sanayi Odası, Kocaeli Sanayi Odası, SAHA İstanbul, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği, Yıldız Teknopark, Teknopark İstanbul, Kamu Bilişim Derneği ve Türkiye Bilişim Derneği kurumlarının paydaşlığını yaptığı bu etkinlikte AR-GE süreçlerinin tamamlandığı  ve son tüketici ile buluşmaya hazır olan “BEKA” isimli ürünün lansmanı yapıldı.

“BEKA” donanımının temel amacı bağlandığı cihazlar arasındaki veri iletişimi fiziksel olarak sadece programlandığı zamanlarda etkin hale getirmektir. Bu sayede, yerinde bölgesel bir izole (air-gapped), TEMPEST altyapı kurulabilir. 

Ekosistemimiz içinden bu tarz haberler için bizi takip edin. 

www.bilims.com www.mndrobotics.com

[email protected] [email protected]

#mnd #mndbilims #mndrobotics #beka #sibergüvenlik #sibergüçtürkiye #bilişim #teknoloji #arge #cybersecurity  #informatics #technology #r&d